Eurookná IV 78 - drevené okná s prídavným tesnením

Vylepšená rada drevených okien IV 68. Tieto eurookná vďaka silnejšiemu profilu umožňujú usadzovať sklá v izolačnom dvojskle, i v izolačnom trojskle, tým dochádza k zlepšeniu tepelno izolačných vlastností eurookien.

Nespornou výhodou eurookná IV 78 je možnosť použitia druhého, tzv. prídavného tesnenia.

Profil okna je zaoblený polomerom R8, čím dochádza k lepšiemu priľnutiu povrchovej úpravy. Vďaka tomuto zaoblenie získali eurookná IV 78 označenie Softline. V štandarde sú zasklené izolačným dvojsklom 4LowE / 20NA / F6, čím na rozdiel od eurookien IV 68 dochádza k výrazne lepším zvukovo izolačným vlastnostiam.

Tieto eurookná odporúčame predovšetkým pre zákazníkov, ktorí chcú izolačné dvojsklá a rekonštruujú stavby po kastlových oknách, ktorých veľkou výhodou bol práve zvukový útlm. Ďalej ich odporúčame ako doplnok k oknám IV 92, pretože sú vyrábané rovnakými nástrojmi, zákazník pri bližšom skúmaní ťažko spozná rozdiel. Dizajnovo rovnaké, menej materiálu a lacnejšie sklo, znamená určitú úsporu v tých miestach, kde sa nevyžaduje zvýšená odolnosť voči prestupu tepla, ako sú garáže, pivnice ...

×