Eurookná IV 92

Najdokonalejší rad drevených eurookien. Eurookná IV 92 odporúčame pre všetky stavby, od najbežnejších až po stavby v pasívnom, nulovom a plusovom štandarde. Vďaka chytrej konštrukcii a znalostiam v oblasti výstavby je vytvorené okno s celkovým koeficientom prestupu tepla Uw= 0,7 W/(m2K). Koeficient prestupu tepla sklom Ug = 0,5 W / (m2K) a koeficient prestupu tepla rámom Uf = 0,84 W/(m2K).

Od zavedenia do výroby v roku 2006 je eurookno IV 92 náš najčastejšie vyrábaný a dodávaný prvok po celej Európe. Dlhá prax s týmto výrobkom je nespornou konkurenčnou výhodou. Vďaka eurooknám IV 92 sme sa dostali v roku 2007 medzi členov skupiny pasivnidomy.cz. Naši technici sú školení predovšetkým na úsporu energie. Kontakt s architektmi, ktorí sa zameriavajú na pasívnu, nolovú a plusovú výstavbu, je našou dennou rutinou. Dôležitým prvkom sú predovšetkým izolačné trojsklá, kde je nutné klásť dôraz na ich technické parametre. Rám okna je možné zatepliť polyuretánovou penou a purenitom.

Nižšia rada eurookien, je na ústupe, predovšetkým z dôvodu horších tepelnoizolačných vlastností. Do užších okien sa tak nevojde trojsklo s potrebnými parametrami a v niektorých prípadoch sa dáva iba dvojsklo. Materiál a náklady sa veľmi nelíšia od okien s profilom IV92, kde sa dosahuje optimálneho pomeru cena / výkon. Voľba profilu IV78 či IV68 býva preto väčšinou kontraproduktívne. To je hlavný dôvod vytláčania týchto nižších radov eurookien. Avšak sú stavby, kde sú ich prednosti uprednostňované a to sú predovšetkým rekonštrukcie. Izolačné dvojsklo dosahujú priaznivejších hodnôt solárneho faktora (g), čo sa u časti s rekonštrukciou považuje za prednostný faktor.

Alternatívou pro eurookná IV92 sú kvalitné drevohliníkové okná.

×