Otázky k drevohliníkovým oknám

1. Prečo práve drevohliníkové okná?

Drevená nosná konštrukcia je základom, čo zaisťuje kvalitnú tvarovú stálosť a esteticky výnimočný povrch. Hliníkové opláštenie Gutmann zaisťuje bezúdržbovosť a neprekonateľnú životnosť okien.

2. Prečo drevohliníkové okná od firmy Pražák s.r.o.?

Konštrukcia našich drevohliníkových okien vznikla na základe skúseností s oknami drevenými - euro IV 92. Tieto okná si naši zákazníci obľúbili natoľko, že tvorili niekoľko rokov vyše 80% nášho výrobného objemu. Základom je teda drevený rám 92 mm hlboký s Al opláštěním Gutmann. Hĺbka profilu výrazne zlepší tepelno izolačné vlastnosti rámu, vďaka ktorému v kombinácii s izolačným trojsklom (v štandarde Uskla - 0,6 W / m2K) je koeficient prestupu celého okna 0,75 W / m2K. Prečo od spoločnosti Pražák? Konkurencieschopná cena, lepšie vlastnosti, kvalita, tradícia,... .

3. Čím dokážete, že vlastnosti okien IV 92 sú také, ako popisujete?

Spoločnosť PRAŽÁK s.r.o. vlastní certifikát č. CV-09-0949 / Z, ktorý vydalo CENTRUM STAVEBNÉHO INŽINIERSTVA as v Zlíne. Súčiniteľ prestupu tepla Uw = 0,75 W / m2K podľa STN EN ISO 12567-1.

Je nutné dodať, že táto hodnota je získaná meraním nie výpočtom, čoho niektorí výrobcovia zneužívajú.

4. Niektorí výrobcovia ponúkajú okná s izolačnými trojsklami v hrúbkach 78, 88...

Ano to je pravda. Avšak je nutné si povedať podstatnú vec. Izolačné trojsklo dosahuje najlepších vlastností pri zložení 4/16/4/16/4. Akonáhle sa medzera zmenší, tak sa tepelnoizolačné vlastnosti zhoršujú. Pri zložení 4/12/4/12/4 už má U takmer o 1,5 desatiny horší. Cena skla je však rovnaká. Z toho vyplýva, že ceny okien IV 92 sú porovnateľné, avšak vlastnosti sú výrazne lepšie. To znamená: za rovnaké peniaze vyššia kvalita.

5. Niektoré konkurenčné firmy ponúkajú drevohliníkové okná vyplnené PUR penou nalepenou priamo na drevený rám, je to teda iná konštrukcia, aký na to máte názor?

Týchto firiem je viac. Ako hlavnú prednosť drevohliníkových okien považujem životnosť. Otázkou zostáva akú životnosť má lepený spoj a vplyv difúzie vlhkosti cez drevo a následná možnosť kondenzácie medzi týmito povrchmi? Táto otázka sa nás našťastie netýka a pri riešení konštrukcie okna, sme na to mysleli. Hliníkové opláštenie je u našich okien prichytené k nosnému rámu mechanicky cez tzv. klipsy a vzniknutý priestor medzi opláštením a rámom je neustále odvetrávaný. Naša firma má v ponuke aj zateplené hliníkové profily (tzv. Mira Therm a Mira Therm 08), ale tým, že sme investovali do širších profilov hr. 92 mm nie je zlepšenie tepelnoizolačných vlastností tak výrazné (len o 0,03 W / m2K) čo nás samozrejme teší.

6. Ako je to s tvarom hliníkového opláštenia, má zákazník na výber a prečo práve Gutmann?

Gutmann má v ponuke širokú škálu profilov ako rozmerových tak tvarových. Gutmann patrí medzi špičku v hliníkovom opláštení, má ucelenú ponuku profilov, teda sme schopní našim zákazníkom ponúknuť drevohliníkové dvere, posuvné dvere bezbariérové, zimné záhrady, drevohliníkové fasády ai. Navyše povrchová úprava je predúpravovým tzv. Chromátovaním, čo zaisťuje vysokú životnosť.

Na Vaše dotazy odpovídal:
Ing. Michal Vaněk 00420 777 111 003, vanek@prazak.cz

×