Povrchová úprava

ADLER - povrchová úprava a ochranná impregnácia v rôznych tónoch s vysoko kvalitnými, vodou riediteľnými náterovými hmotami od najväčšieho rakúskeho výrobcu v Tirolsku, ktoré zaručujú dlhodobú životnosť a zdravotnú nezávadnosť.

  • 14 základných odtieňov + biela, na želanie akýkoľvek iný odtieň podľa vzorkovníka RALPonúkame udržiavacie sady Adler Windoor Care - Set pre údržbu lakovaného filmu na oknách a dverách. 

Používajú sa 1 - 2 x ročne a výrazne predlžujú životnosť výrobkov.

Po použití udržiavacej sady dôjde k uzavretiu mikroskopicky jemných praskliniek a pórov.

 

Kefovanie - ryhovaná povrchová úprava


Kefovanie charakter dreva zvýrazní, ale súčasne tiež vyleští a zahladí otvorené póry buniek dreva. Okno následne pôsobí prirodzeným vzhľadom s dokonalou povrchovou štruktúrou. Mäkké drevo z letokruhov postupne vykefujeme niekoľkými špeciálnymi kefami. Dokonalý povrch spojený s voľbou správneho typu kief a hĺbky vrypu je našim know-how.

Vhodne vykefovaný povrch je pre tých zákazníkov, ktorí stavili na dokonalý povrch. Je to veľmi elegantný, praktický a v súčasnej dobe veľmi vyhľadávaný spôsob úpravy dreva, ktorý spočíva v odstránení mäkkých častí, ktoré u guľatiny (kmeňa stromu) dorastajú v jarnom období. Kefovaním sa zvýrazní kresba dreva a jeho celkový vzhľad.

Takto upravený povrch dreva odporučáme použiť iba pre drevo-hliníkové okná. Povrchová úprava olejom je najviac používaná práve pre najväčšie zvýraznenie kresby dreva aj vďaka rôznej škále odtieňov. Každé takto upravené drevo odporučáme použiť len zo strany okien v interiéri.

Údržba
Z interiérovej strany je potrebné príležitostné očistenie teplou vodou a hubou. Do vody je možné pridat jemný neutrálny čistiaci prostriedok. Pokiaľ by bol náter akokoľvek poškodený musí byť ošetrený pôvodnom materiálom pri výrobe okien.

 

×